Tatlan Gidaya Iki Tüketici Ödülü

Türkiye'nin gelisen markalarindan Tatlan Gida, Tüm Tüketicileri Koruma Dernegi tarafindan iki ödülle onurlandirildi. Tüm Tüketicileri Koruma Dernegi'nin 'tüketiciye tavsiye ettigi' Altin Marka Ödülü Tatlan Gida'ya verilirken, Yönetim Kurulu Baskani Ozan Yurt, Altin Adam ödülüne layik görüldü.
 Türkiye'nin en köklü gida kuruluslarindan biri olan Tatlan Gida, son yillarda baslattigi genisleme çalismalarina hiz verdi. Marmara bölgesinin bilinen ve güvenilen markalarindan biri olan Tatlan, helva ve tahin pekmez ürün gamina, bal ve reçel çesitlerini de ekledi. Bu arada dagitim alanini da genisleterek daha genis bir tüketici kitlesine ulasmaya baslayan Tatlan Gida, ürünlerinin kalitesiyle kisa sürede dikkat çekmeyi basardi.
Tatlan Gida, Türkiye'nin en eski tüketici dernegi olan Tüm Tüketicileri Koruma Dernegi tarafindan iki ödüle birden layik görüldü. Tüm Tüketicileri Koruma Dernegi'nin 'tüketiciye tavsiye ettigi' Altin Marka Ödülü Tatlan Gida'ya verilirken, Yönetim Kurulu Baskani Ozan Yurt, Altin Adam ödülünü aldi.
13 Mart 2010 Cumartesi günü Istanbul Küçükçekmece Armoni Park'ta gerçeklestirilen Dünya Tüketiciler Günü kutlamalari çerçevesinde ödüllerini alan Ozan Yurt ve Bahar Yurt, törende yaptiklari konusmalarda, geleneksel lezzetleri, kalite ve hijyenle günümüze ulastirmayi sürdüreceklerini belirttiler.
Altin Marka ödülü, Tatlan Gida'nin yani sira, Beslen Makarna, Besler Un, Bifa Bisküvi, Danet, Fonex, Istanbul Halk Ekmek, Royal Hali, Isbir Yatak, Meysu, Dogtas Mobilya, MNG Kargo gibi Türkiye'nin önemli markalarina da verildi.